پنبه دان
خانه / پنبه دانه / بزرگترین فروشگاه پنبه دانه با قیمت عالی

بزرگترین فروشگاه پنبه دانه با قیمت عالی

فروشگاه پنبه دانه با عرضه باکیفیت ترین نوع این محصول با قیمت بسیار مناسب توانسته است مشتریان زیادی را به خود جلب کند. پنبه دانه علاوه بر آنکه کاربردهای زیادی دارد از خواص زیادی هم برخوردار است از این رو خرید و فروش پنبه دانه در طول سال رونق دارد. بسیاری از دامداران برای تامین خوراک دام خود از پنبه دانه استفاده می کنند. پنبه دانه انواع مختلفی دارد که می توانید آن را در بزرگترین فروشگاه عرضه کننده این محصول مشاهده کنید. قیمت پنبه دانه عرضه شده در این فروشگاه به صورت عمده و زیر قیمت بازار بوده و لذا برای خریدارانی که این محصول را در حجم بالا خریداری می کنند، صرفه اقتصادی دارد.

بزرگترین فروشگاه پنبه دانه با قیمت عالی

تهیه آسان پنبه دانه با کیفیت تضمینی

تهیه آسان پنبه دانه با کیفیت تضمینی

برای خرید پنبه دانه با کیفیت تضمینی آسانترین راه مراجعه به عمده فروشانی است که به صورت تخصصی به فروش این محصول اشتغال دارند. پنبه دانه در واقع از ضایعات پنبه پس از برداشت محصول به دست می آید. بهترین پنبه دانه را برای خوراک دام مورد استفاده قرار می دهند. به عنوان مثال استفاده از پنبه دانه به عنوان خوراک گاوهای شیری، باعث چند برابر شدن شیردهی آنان در روز می شود.

روش دیگر تهیه آسان پنبه دانه که البته از نظر کمی و کیفی هم قابل اطمینان باشد، خرید اینترنتی است. بهترین نوع پنبه دانه را متناسب با نیاز خود می توانید از طریق سایت فروش در هر کجای کشور که هستید، خریداری کنید. امکان خرید پنبه دانه فله ای نیز از طریق سایت امکان پذیر بوده و خریدار می تواند در اندازه دلخواه این محصول را سفارش دهد.

انواع پنبه دانه می توانید از وارد کنندگان این محصول نیز به صورت مستقیم خریداری کنید. سفارش خرید عمده و حتی جزئی پنبه دانه را می توانید از طریق تماس تلفنی و یا ایمیل به شرکت بدهید. البته بهترین نوع پنبه دانه توسط کشاورزان داخلی و در استانهای شمالی مانند مازندران، گرگان و گنبد کاووس نیز کشت می شود. در سالهای اخیر کشت این محصول در استانهای خراسان، فارس، یزد، کرمان و سمنان نیز رواج گسترده ای یافته است.

بیشترین حجم فروش پنبه دانه در ایران از نوع دامی بوده که جهت مصرف در دامداریها خریداری می شود. پنبه دانه به علت فیبر بسیار بالا و پروتئین کافی وعده خوراکی سالم و حجیمی برای گاوهای شیری محسوب می شود. ضمنا فروش توسط شرکتهای پخش معتبر در سراسر کشور با کیفیت تضمین شده انجام می شود.

اطلاعاتی در خصوص پنبه دانه برای جیره دام

اطلاعاتی در خصوص پنبه دانه برای جیره دام

امروزه استفاده از پنبه دانه در طبقه بندی خوراک دام کاملا شناخته شده است. اما قبلا از آنکه در مورد پنبه دانه و میزان آن در جیره غذایی دام صحبت کنیم بهتر است اطلاعاتی در مورد خوراک دام به دست آوریم. همانطور که می دانید خوراک مورد نیاز دام از یک سری مواد مغذی تشکیل شده که نقش حیاتی در بدن حیوان ایفا می کنند. این مواد مغذی ترکیبی از چربیها، کربوهیدراتها، پروتئین ها، آب و مواد معدنی می باشد.

پروتئین مورد نیاز بدن حیوان از دو منبع گیاهی و حیوانی تهیه می شود. پروتئین های حیوانی مانند پنبه دانه توازن بهتری از نظر اسید آمینه داشته و در کنار دیگر انواع پروتئین های حیوانی مانند کنجاله سویا، کلزا و کنجد به غذای دام اضافه می شوند. البته در خصوص اضافه نمودن مقدار این پروتئین ها به جیره دام باید با متخصصین مشورت کرد. به طور کلی فراورده های پنبه دانه که به خوراک دام اضافه می شوند را می توان در چهار دسته زیر تقسیم بندی کرد.

 1. خوراک تخم پنبه
 2. آرد پنبه دانه
 3. پوست پنبه دانه
 4. کنجاله پنبه دانه

خوراک تخم پنبه دانه پس از استخراج روغن از دانه های روغنی پنبه به دست می آید. در واقع تفاله پنبه بوده که برای تغذیه دام استفاده می شود و کمتر از ۳۶ درصد پروتئین خام دارد. آرد پنبه اما فرآورده غذایی بوده که رنگ روشن و مزه آجیلی دارد و حدود ۶ درصد پروتئین خام دارد و در واقع از تخم پنبه تمیز شده از الیاف و به صورت پوست کنده به دست می آید.

پوست پنبه دانه از نظر پروتئین فقیر بوده و آن را مخلوط با دیگر پروتئین ها مانند کنجاله پنبه دانه به خوراک دام و طیور اضافه می کنند. علت پایین بودن پروتئین آن هم این است که پوسته پنبه پس از فرآوری و جدا کردن روغن به دست می آید.

برای تعیین میزان پنبه دانه ای که در هر وعده غذایی باید به جیره دام اضافه شود باید به نکات مهمی توجه کرد. از جمله اینکه به بهداشتی بودن و ارزش اقتصادی ماده غذایی توجه داشت. همچنین میزان پنبه دانه و نوع آن به اندازه ای باشد که بتواند تمام نیاز بدن حیوان را برطرف کند

تاثیرات استفاده از پنبه دانه برای خوراک دامی

تاثیرات استفاده از پنبه دانه برای خوراک دامی

با رشد فزاینده جمعیت و افزایش نیاز مردم به استفاده از گوشت دامی، تهیه خوراک دام به صورت روزانه و در کمترین زمان، به یکی از دغدغه های تولیدکنندگان محصولات دامی و دامداران تبدیل شده است. پنبه دانه به دلیل کیفیت بالا و صرفه اقتصادی که دارد می تواند سهم عمده ای در تامین جیره غذایی دامها داشته باشد. افزودن پنبه دانه به صورت کنترل شده به غذای دام نقش بسیار موثری در افزایش محصولات دامی به خصوص شیر داشته است.

پنبه دانه را از پنبه پس از برداشت و روغن گیری به دست می آورند. به طور کلی در ایران ۳ گونه پنبه کشت می شود.

 • رقم بومی که بیشتر در استانهای مرکزی و جنوبی مانند کرمان، اصفهان و یزد کاشته می شود.
 • رقم ساحلی که مختص سه استان شمالی کشور یعنی گرگان، گنبد و مازندران است.
 • رقم ورامینی که به غیر از سه استان شمالی که ذکر شد در دیگر استانهای شمالی هم کشت می شود.

در سالهای اخیر پژوهش های فراوانی بر روی تاثیرات استفاده از پنبه دانه به عنوان خوراک دام انجام شده است. نتایج تحقیقات نشان داده است که این ماده خوراکی پروتئین متوسطی داشته و نسبت به کنجاله سویا از کیفیت پایینتری برخوردار است. علت این امر را می توان تعداد الیاف بیشتر و ترکیب اسید آمینه های نامرغوبتر عنوان کرد.

استفاده بیش از حد از این ماده غذایی می تواند سبب ایجاد یبوست و مشکلات گوارشی در دام شود. فرآورده های حاصل از پنبه دانه بسته به نوع عملیات فرآوری که بر روی آن انجام می شود، از نظر کمی و کیفی و همچنین ترکیبات شیمیایی با یکدیگر تفاوت دارند. به طور کلی می توان گفت میزان ماده لیزین در آن اندک بوده ولی به علت دارا بودن الیاف قابل هضم بهترین خوراک برای نشخوار کنندگان به حساب می آید.

بررسی خواص دارویی گیاه پنبه دانه

بررسی خواص دارویی گیاه پنبه دانه

پنبه دانه در واقع همان الیاف پوشاننده گیاه پنبه محسوب می شود که نرم و پف دار است. بومی مناطق گرمسیری بوده و در بسیاری از کشورهای جهان کشت می شود. این گیاه خواص دارویی فراوانی دارد و در طب سنتی هم به آن اشاره شده است. در آزمایشاتی که بر روی ترکیبات شیمیایی این گیاه انجام شده است وجود موادی مانند بتائین، کولین و سالیسیلیک اسید به اثبات رسیده است. علاوه بر پنبه دانه، بخش های مختلف این گیاه مانند برگ، گل، پوست و ریشه آن نیز در طب سنتی و همچنین در صنایع مختلف کاربرد دارد.

از مهمترین خواص پنبه دانه که هم در طب سنتی و هم در طب مدرن بر روی آن تاکید شده است می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • نرم کننده سینه بوده و تب را برطرف می کند.
 • جوشانده گل و برگ آن می تواند برای برطرف کردن ورم در نقاط مختلف بدن به صورت استعمال خارجی استفاده شود.
 • به تقویت قوای جنسی به خصوص در مردان بسیار کمک می کند.
 • به عنوان یک مسکن طبیعی برای برطرف کردن سردردهای مزمن استفاده می شود.

به طور کلی طبیعت گیاه پنبه گرم و خشک است. مصرف آن را باید با احتیاط کامل و زیر نظر پزشک متخصص انجام داد. در طب سنتی توصیه می شود که گرم مزاجان آن را با زنجبیل و سرد مزاجان آن را با دارچین استفاده کنند. دانه این گیاه سرشار از ویتامین E بوده و بوئیدن آن نشاط آور است.

در طب سنتی برای درمان درد مفاصل که به علت سرما یا گرما ایجاد می شود، از برگ این گیاه استفاده می کنند. ابتدا آب برگ را به طور کامل گرفته و با مخلوط کردن با برگ خرفه به صورت ضماد بر روی موضع درد قرار می دهند.

امروزه از دانه های پنبه در صنایع مختلفی استفاده می شود. صنعت صابون سازی یکی از صنایع بسیار مهمی است که از روغن گرفته شده از پنبه دانه در تولید انواع صابون های آرایشی و بهداشتی استفاده می کند. بسیاری از صابون هایی که با این روغن تولید می شوند، برای شستشوی مو نیز توصیه می شوند. روغن پنبه دانه آنتی اکسیدان بالایی دارد و به رشد مو کمک زیادی می کند.

روغن حاصله از گیاه پنبه دانه همچنین در کاهش فشار خون و جلوگیری از بیماریهای قلبی و عروقی نیز بسیار موثر بوده است. چرا که چربی اشباع نشده دارد و در رگ رسوب نمی کند.

خواص مصرف پنبه دانه برای میل جنسی

خواص مصرف پنبه دانه برای میل جنسی

امروزه نسخه های متعددی برای افزایش میل جنسی به خصوص در مردان توصیه می شود. در طب سنتی به استفاده از پنبه دانه برای این امر تاکید شده است. طبیعت پنبه دانه گرم و تر است و برای مردانی که مزاج گرمی دارند مصرف ۲۰ گرم آن سبب افزایش اسپرم می شود. کاهش میل جنسی در بسیاری از افراد به دلیل سردی بدن اتفاق می افتد. امروزه شاهد این موضوع هستیم که بسیاری از افراد از کاهش میل جنسی و به اصطلاح سرد مزاجی خود یا همسرشان شکایت دارند.

در طب سنتی برای درمان این موضوع و افزایش میل جنسی راهکارهای متعددی ذکر شده است. از جمله این راه حل ها مصرف پنبه دانه به صورت ضماد است. می توانید پنبه دانه را با عسل و پودر آنقوزه ترکیب و به صورت ضماد در مردان استفاده گردد.

از دیگر روشهایی که در اطبای سنتی جهت افزایش میل جنسی به آن تاکید دارند مصرف مغز دانه های پنبه به صورت آرد شده است. متخصصان حوزه طب سنتی معتقدند مصرف روزانه ۵ گرم از دانه های پنبه که به صورت پودر در آمده است می تواند در افزایش میل جنسی و کمک به باروری در مردان بسیار موثر باشد. البته آنها توصیه می کنند این کار به صورت مداوم و بین ۳ تا ۴ ماه انجام گیرد تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

مصرف روغن پنبه دانه هم به صورت روزانه و در طبخ غذاها توصیه می شود. البته مصرف این روغن باید با رعایت احتیاط و به اندازه ای انجام شود که بدن دچار حساسیت نشود. وجود ویتامین E موجود در این روغن در بالا بردن میل جنسی بسیار اثرگذار است.

روغن پنبه دانه علاوه بر بالا بردن میل جنسی سبب کاهش ابتلا به سرطان به خصوص سرطان پرستات در مردان می شود. وجود آنتی اکسیدان فعال در این روغن، درصد ابتلا به سرطان های بدخیم در مردان مانند سرطان پروستات را به طرز چشمگیری کاهش می دهد. همچنین مصرف روغن پنبه دانه در بالا بردن سطح ایمنی بدن بسیار توصیه شده است.

بهترین فروشگاه پنبه دانه قیمت مناسب

بهترین فروشگاه پنبه دانه قیمت مناسب

پنبه دانه را با قیمت مناسب می توانید از بهترین
فروشگاه خریداری کنید. پنبه دانه را می توانید به صورت عمده و حتی خرده
دقیقا بر اساس نیازی که دارید سفارش دهید. معمولا کسانی که به عنوان خوراک
دام این ماده غذایی را تهیه می کنند، آن را به صورت عمده سفارش می دهند.
قیمت این فروشگاه نسبت به فروشندگان دیگر بسیار مناسب بوده چرا که محصول به
صورت مستقیم از تولید کننده خریداری و بدون واسطه به مشتری عرضه می شود.

بهترین
نوع پنبه دانه کشت شده در کشور را می توانید در حجم دلخواه به این فروشگاه
سفارش دهید. امکان خرید هم به صورت حضوری و هم اینترنتی امکانپذیر بوده و
خریدار در هر دو شیوه از خرید می تواند از تخفیف خوبی که فروشنده ارائه می
کند، استفاده کند.

البته قیمت پنبه دانه با توجه به
نوع گونه متفاوت است. همچنین قیمت پنبه دانه ای که به عنوان خوراک دام و
طیور به فروش می رسد با انواع دیگر آن متفاوت است. در ماه های اخیر قیمت
این محصول روند رو به رشدی را داشته است. لذا قیمتها به صورت روزانه توسط
فروشگاه اعلام می شود تا همه خریداران قبل از سفارش محصول، از آرین قیمتها
اطلاع کافی داشته باشند. خرید به صورت اینترنتی تا حدودی زیادی مقرون به صرفه تر است چرا که هزینه های ناشی از رفت و آمد برای خرید را کاهش داده و نیازی به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده محصول خریداری شده هم وجود ندارد. ضمن آنکه قیمتها به دلیل عرضه مستقیم بسیار کمتر از قیمت بازار روز این محصول است.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
محمد دیانتی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09125483146
شماره ثابت: 02191307824
فکس: 02195118763
اینستاگرام: panbedan.co@

مطلب پیشنهادی

بهترین پنبه دانه به صورت فروش عمده

پنبه دانه یکی از بهترین محصولات گیاهی می باشد که امروزه استفاده های فراوانی از آن صورت می پذیرد.از جمله این موارد می توان به استفاده از این محصول در صنایع تولید

پاسخی بگذارید